خانه » دانـش آموز » چگونه میتوانیم یک کلاس خلاق داشته باشیم؟

چگونه میتوانیم یک کلاس خلاق داشته باشیم؟

وقتی که با دستان کوچکشان موس را گرفته بودند و با ذوق و شوق هر چه تمامتر به رایانه ها نگاه میکردند، چهره اونها خیلی دوست داشتنی شده بود .

براشون برنامه ریزی کردم که هفته ای ۳ جلسه ببرمشون پای رایانه ها و کار کردن با سیستم رو نشونشون بدم . وقتی به نتیجه کارم نگاه میکنم خودم بیشتر لذت میبرم . هر کدام از بچه ها یک نیو فولدر برای خودش درست کرده بود . گفتم با حرفهایی که یاد گرفتید برای نیوفولدر هاتون اسم بگذارید . هر کدومشون صدام میزد خانم بیا ببین من چه اسمی گذاشتم براش . از حس ذوق و اشتیاقشون خیلی خوشم میاد . میخوام جلسه بعد نقاشی کردن رو هم یادشون بدم . هدفم از تعریف این زنگ کار بارایانه این بود که بگم :

چقدر خوبه که همه معلمین عزیز در کلاسهای درسشان بیشتر خلاقانه عمل کنند و روشهای آموزشی قدیمی و سنتی را که متاسفانه هنوز هم عده ای از همکاران گرامی به اون روشها پایبندند را کنار بگذارند دیگر شیوه معلم محور در کلاسهای درس کارایی ندارد و باید به دانش آموزان و تعلیم آنها بیشتر بها داده شود .

چیزی از علم یک معلم خلاق کم نمیشود اگر که سعی کند با عشق و جان از روشهای متنوع و جالب تدریس برای علاقه مند کردن بچه ها به امر آموزش استفاده کند در این مهم لوح های فشرده تولید محتوایی که توسط بعضی از همکاران ساخته میشه خیلی جالب و مبتکرانه است پس بیایید شعارمان برای پیشبرد اهدافمان و تربیت دانش آموزان با استعداد این باشد :

بیایید خلاقانه عمل کنیم و معلم خلاقی باشیم تا بتوانیم دانش آموزان خلاق تربیت کنیم.

درباره شــهریاری

من معّلــم هستم آنچه خــود آموختم باسـخاوتمندی به تو می آموزم به تــو می آموزم الـف ایمان را تا که روحت با آن نور صیقل یابد به تو می آمــوزم که چطور عشق را در دل خود ضرب کنی و سپس برهـمگان تقسیمش و چطور نامساویــها را به تساوی بکشی به تو می آموزم لحظه های گذران هستی چه بهایی دارند هر زمان گلبرگی از عمر منو تو به زمین می افتد پس بیا بوی خوش خـوبی را به همه هدیه کنیم نــوگلم ... فررنــدم ... ای سراپا همه شوق ای سـراپا همه شور ... تو بخواه ... تو بپـرس تا که تـعریف کنم بی نهایت ها را ...

مطلب پیشنهادی

معلّمی، هنرمندانه‌ترین شغل

بازیگر را هنرمند می‌گویند، در صورتی که کار وی غالباً این‌گونه است که از روی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *