خانه » اسلاید » مربی مثل باغبان

مربی مثل باغبان

به گزارش گروه فرهنگی نوگل باغ ؛ میوه ها هر کدام فصلی دارند و به آب و هوای خاصی تعلق دارند یکی میوه سردسیر است و دیگری گرم سیر . باغبان خوب ، اول باید بذر، قابلیت و baghbanویژگی های آنها را بشناسد و با مراحل سه گانه کاشت، داشت و برداشت آشنا باشد و همراه با خود ابزار و تکنیک های لازم و مناسب رشد و نمو هر دانه و بذری را به همراه داشته باشد. مربی مثل باغبان است باید قابلیت های متربی را بشناسد، استعدادهای آن را در یابد، با روحیات فرد آشنا باشد و نوع ، فضای خانوادگی او را تا حد نیاز ارزیابی و رصد کند.

در این باره رعایت نکات ذیل لازم و ضروری است:

– اول آنکه مربی نباید با عجله و شتاب زدگی، محصول خود را خراب کند.

– دوم اینکه مربی خوب از یک دانه، بیشترین محصول را بدست می آورد.

– سوم آنکه تا مرحله برداشت نهایی محصول، به مقابله با آفت ها می پردازد. بر این اساس حتماً باید یادمان باشد که دانه سیب و بذر گندم با هم تفاوت دارند و هر کدام برای به بار نشستن به شرایط و مراقبت های خاص نیاز دارند. یکی را باید تربیت کرد که رفتگر موفقی برای نظافت شهر شود و یکی را هم باید آماده کرد تا از کیان هسته ای این سرزمین دفاع کند.

پس هیچ وقت فراموش نکنید که در گروه تربیتی خود، بچه های ردیف اول کلاس را از نیمکت نشینان آخر کلاس جدا کنید و به هرکدام حرف های مناسب خود را آموزش دهید. اقتضاء رعایت عدالت در تربیت این نیست که همه را به یک چشم نگاه کنیم بلکه باید به هرکس متناسب توان و استعداد و موقعیتش نگریست.

با تشکر از همراهی و امتیاز شما !

درباره شــهریاری

من معّلــم هستم آنچه خــود آموختم باسـخاوتمندی به تو می آموزم به تــو می آموزم الـف ایمان را تا که روحت با آن نور صیقل یابد به تو می آمــوزم که چطور عشق را در دل خود ضرب کنی و سپس برهـمگان تقسیمش و چطور نامساویــها را به تساوی بکشی به تو می آموزم لحظه های گذران هستی چه بهایی دارند هر زمان گلبرگی از عمر منو تو به زمین می افتد پس بیا بوی خوش خـوبی را به همه هدیه کنیم نــوگلم ... فررنــدم ... ای سراپا همه شوق ای سـراپا همه شور ... تو بخواه ... تو بپـرس تا که تـعریف کنم بی نهایت ها را ...

مطلب پیشنهادی

دستهای بسته؛ بالهای گشوده/ به یاد ۱۷۵ غواص شهید دست بسته‌ی نهر ابوفلوس

می‌شود بدون جراحت هم شهید شد. شاید این را بگویند «زنده‌به‌گور»؛ اما مگر کدام شهید، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *