خانه » اسلاید » روز جهانی قدس

روز جهانی قدس

وقتی می گوییم «اللهم فکّ کلّ أسیر»
آزادی همه اسیران را از خدا می خواهیم
یعنی حتی سرنوشت آن مرغ دریایی مهاجری که از روسیه به سمت دریاچه بختگان می آید
و گرفتار صیاد شده است
و آزادی آن آهوی مادری که شکار شده است
برایمان مهم است
و برایشان دعا می کنیم،
چه برسد به…
دختر شش ماهه فلسطینی که ناجوانمردانه همراه خانواده و وطنش محاصره شده است

ما در کشوری زندگی می کنیم که اجازه می دهیم افراد گوناگون به انتقاد از حزب الله بپردازند و به ما حمله کنند، حتی کسانی که دارای هیچ جایگاه اجتماعی و موقعیت سیاسی نیستند با این حال همه اظهار نظر می کنند بدون اینکه از ناحیه ما دچار مشکل بشوند. من اینجا هیچ منتی بر کسی ندارم برای این که این در متن اخلاق و ارزشهای ماست که تحمل کنیم و به هر انسانی اجازه اظهار نظر بدهیم.

البته این مانع از آن نمی شود که خود مردم از این مواضع به خشم نیایند، آیا می شود تصور کرد که کسی بیاید شما را خائن بشمارد و به شما فحش بدهد و توهین کند و به خانواده های شهدا و آسیب دیدگان ناسزا بگوید و بعد هم توقع داشته باشد وقتی دم در خانه تان می آید شما با گرمی از او استقبال کنید و دستش را ببوسید و برایش کف بزنید؟ واکنش طبیعی مردمی که خانه شان ویران شده و بچه هایشان به شهادت رسیده اند این است که هر طور می خواهند با چهره در هم کشیده و عصبانیت با این افراد برخورد کنند ولی با این حال و هر واکنشی که مردم داشته باشند این افراد می توانند همچنان بر همان مواضع و دیدگاه های خود باقی بمانند و انتقاد کنند و هیچ کس آسیبی به آنها نخواهد رساند. این اظهار نظر آزادانه حق شرعی آنهاست.

سید حسن نصر اللهشرکت در راهپیمایی روز قدس نشان دهنده اعلام برائت از اسرائیل است

 

درباره شــهریاری

من معّلــم هستم آنچه خــود آموختم باسـخاوتمندی به تو می آموزم به تــو می آموزم الـف ایمان را تا که روحت با آن نور صیقل یابد به تو می آمــوزم که چطور عشق را در دل خود ضرب کنی و سپس برهـمگان تقسیمش و چطور نامساویــها را به تساوی بکشی به تو می آموزم لحظه های گذران هستی چه بهایی دارند هر زمان گلبرگی از عمر منو تو به زمین می افتد پس بیا بوی خوش خـوبی را به همه هدیه کنیم نــوگلم ... فررنــدم ... ای سراپا همه شوق ای سـراپا همه شور ... تو بخواه ... تو بپـرس تا که تـعریف کنم بی نهایت ها را ...

مطلب پیشنهادی

دستهای بسته؛ بالهای گشوده/ به یاد ۱۷۵ غواص شهید دست بسته‌ی نهر ابوفلوس

می‌شود بدون جراحت هم شهید شد. شاید این را بگویند «زنده‌به‌گور»؛ اما مگر کدام شهید، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *